Oprogramowanie dla gastronomii wraz z rozwojem technologii nieustannie brnie naprzód i obecnie na rynku możemy spotkać wiele różnego rodzaju systemów gastronomicznych, które w rzeczywistości nie różnią się zbytnio od siebie. Poniżej prezentujemy krótki opis wybranych przez nas systemów, który być może będzie pomocny przy wyborze oprogramowania w Państwa restauracji :

 

GASTRO POS to  obecny na rynku od ponad 20 lat, podobno najpopularniejszy system gastronomiczny w Polsce.  Producent , dzięki wielu bardzo różnym modułom (takim jak GASTRO SZEF, GASTRO FINANSE,  MOJE GASTRO, Gastro miniPOS  czy KDS- SYSTEM KOMUNIKACJI z kuchnią) oferuje duże możliwości rozbudowy- w ten sposób system można ściśle dopasować do swoich potrzeb. Oprogramowanie jest w pełni profesjonalne, z prostym w obsłudze intuicyjnym interfejsem- co jest niezwykle istotne pod kątem funkcjonalności. Jest to dobry system informacyjny zarówno dla dużych sieci restauracyjnych jak i pojedynczych lokali. Największą zaletą oprogramowania jest to, że przez lata istnienia na rynku, w dobie co chwile nowych technologii nadal profesjonalnie spełnia swoją funkcję.

 

POSbistro to innowacyjne oprogramowanie dla gastronomii, nagrodzone na Targach HORECA w 2013 r. W pełni mobilne oprogramowanie sprzedażowe, obsługujące drukarki fiskalne oraz umożliwiające proste i szybkie zarządzanie sprzedażą. Poza łatwym kasowaniem produktów w wielu wariantach  pomaga kontrolować magazyn i dostawy oraz automatycznie generuje raporty. Mimo tego, że większość systemów posiada już w swojej ofercie moduły na urządzenia przenośne, POSbistro wyróżnia się maksymalną mobilnością i znacznie niższymi kosztami użytkowania. Pozwala także zminimalizować koszty wdrożenia systemu sprzedaży  w lokalu, ponieważ nie wymaga zakupu drogiego sprzętu, np. ekranów dotykowych. Wystarczy posiadać tablet (z systemem Android).

 

 

SOGA  Jak wszystkie oprogramowania gastronomiczne zawiera  obsługę rachunków, zarządzanie zamówieniami oraz wystawianie paragonów i faktur. Pozwala na dokładne monitorowanie sprzedaży i szczegółowe rozliczanie kelnerów. Podobnie jak GASTRO POS umożliwia rozbudowanie systemu dzięki dodatkowym modułom (między innymi SOGA MAGAZYN czy SOGA MOBILE ). Zdecydowanie największą zaletą tego systemu jest przejrzysty i bardzo czytelny układ, umożliwiający niezwykle szybkie opanowanie go przez pracowników – także tych mniej obytych z komputerem.

 

 

Przy wyborze oprogramowania gastronomicznego najważniejsza powinna być funkcjonalność i elastyczność oprogramowania oraz  niewątpliwie, należy jak najbardziej szczegółowo określić nasze  oczekiwania.

 

 

Ocena Artykułu
Twoja ocena
[Głosów: 18 Ocena: 4.3]
  1. Paulin uważa:

    Systemu Gastro Pos nie można dopasować do potrzeb firmy, to firma musi się dopasować do niego. Program jest niedopracowany z mnóstwem wad ( co chwila wychodzą na jaw nowe ), serwis nie potrafi sobie z niczym poradzić i jest przy tym bardzo drogi. Usługa wdrożeniowa bardzo droga i nierzetelna. Jedyny dział dobrze działający w tej firmie to dział sprzedaży, potrafią mamić i naciągać klientów. Polecam omijać szerokim łukiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*