wj_logoW zeszłą środę, 16 listopada miało miejsce oficjalne otwarcie pierwszej indonezyjskiej restauracji w Warszawie (a kto wie, czy nie w Polsce, jeśli wiecie o innych – piszcie w komentarzu). Otwarciu towarzyszyły odwiedziny wielu zacnych gości ze świata mediów, sztuki, dyplomacji oraz  biznesu. Mowy powitalne wygłosili: Ambasador Indonezji Peter Frans Gontha, Ambasador Holandii van Dartel oraz właściciel restauracji Mateusz Rybiński.

Inspiracje

Warung Jakarta nawiązuje swoim menu i ujęciem tematu do indonezyjskich ulic. Pomysł na tego typu koncept narodził się w głowie właściciela restauracji – Mateusza Rybińskiego już siedem lat temu, kiedy pierwszy raz wybrał się do Indonezji i skosztował tamtejszych specjałów. Przygotowując się do otwarcia restauracji postanowił wrócić do Indonezji i terminować w tamtejszych gastronomiach tak, aby odkryć jak najwięcej tajników tamtejszej kuchni. Wyprawa ta nie tylko skutkowała pozyskaniem wiedzy ale także przyszłych wspołpracowników: Yudhi i Marieo, którzy obecnie współtworzą zespół Warung Jakarty.

Interesujące menu

To, co dla zwykłego Indonezyjczyka jest chlebem powszednim dla nas jest prawdziwą wyprawą do innego, pięknego i egzotycznego świata. Podczas otwarcia goście mieli okazję skosztować zupę Soto Ayam czyli pożywny indonezyjski rosół z kurkumą, makaronem sojowym, kurczakiem oraz warzywami oraz Rendang, czyli indonezyjski gulasz wołowy. Całość osłodził bardzo ciekawy deser Angsle, czyli tapioka, czarny ryż kleisty i owoc chlebowca zalane wywarem z mleka kokosowego z cynamonem.  Poniżej przedstawiamy regularne menu Warung Jakarty.

 

Wanrung Jakarta menu warszawa

Oferta restauracji wpisuje się świetnie zarówno w wyjście lunchowe, spotkanie ze znajomymi na piwo (w ofercie jest indonezyjskie piwo Bintang), jak i kolację przy winie. Trzymamy kciuki za Warung Jakartę i już wyczekujemy momentu, gdy spałaszujemy nieco Indonezji w Warszawie!

 

 

Ocena Artykułu
Twoja ocena
[Głosów: 0 Ocena: 0]
 1. piotr uważa:

  Dziś zaprosiłem grono znajomych na kolacje w Warung Jakarta w Warszawie. Zamówiliśmy 4 różne dania. wszystkie były smaczne ale …. chłodne (łacznie z zupą)!. Czy któś może mi wyjaśnić ten fenomen? Nie muszę dodawać, że nie zamierzam więcej tam przychodzić jeśli serwowanie takich dań ma być powszechną praktyką.

  Piotr Duda

  • Profile photo of admin
   admin uważa:

   Panie Piotrze,

   Niestety nie odpowiadamy za jakość dań w Warung Jakarcie. Jesteśmy jednak przekonani, że jeśli obsługa dowiedziałaby się
   o odbiorze przez Państwa ich dania z pewnością zrobiliby wszystko, co w ich mocy żeby wypaść lepiej w Państwa oczach.
   Życzymy miłego dnia i prosimy się nie gniewać na nich. Jesteśmy tylko i aż ludźmi 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*